mirbud
gplus
linkedin
youtube

Regionalna inauguracja sezonu letniego

W dniach 08-09.06.2017 odbędzie się w Expo Mazury wydarzenie o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym, skierowane do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – Bezpieczne Mazury.

Będzie to regionalna inauguracja sezonu letniego, której patronują: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda i Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 

Celem imprezy jest promowanie bezpiecznego wypoczynku: właściwych zachowań na wodzie i nad wodą, w lesie, podczas wakacji, ale także w drodze do szkoły, w wielu sytuacjach, których uczestnikami są dzieci i młodzież.

 

Podczas wydarzenia Bezpieczne Mazury dzieci i młodzież wezmą udział w lekcjach i pokazach zorganizowanych przez służby takie jak:

-Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie, Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej,

-Państwowa Straż Pożarna,

-Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie,

-Komenda Wojewódzka Policji,

-Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,

-Centrum Szkolenia Straży Granicznej,

-Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

-Izba Administracji Służbowej.

 

W ramach imprezy, poza blokami edukacyjnymi dla grup szkolnych zostaną zorganizowane konkursy dla dzieci i młodzieży (plastyczny dla szkół podstawowych, fotograficzny dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). Regulaminy konkursów będą dostępne na stronie http://bezpieczne-mazury.pl.