mirbud
gplus
linkedin
youtube

Polska Ścieżka Zbrojeniowa na targach Pro Defense

Od bitwy pod Cedynią po podbój kosmosu - to wszystko czeka na odwiedzających Expo Mazury w Ostródzie w dniach 1-4 czerwca. Zainteresowani będą mogli dotknąć  historii polskiej wojskowości dzięki eksponatom będącym w zasobach muzeów wojskowych z całego kraju. Ważnym elementem ścieżki będzie obecność prawie 140 rekonstruktorów, którzy będą opowiadać o odgrywanych przez nich okresach historycznych.

Ścieżka historyczno-edukacyjna Polska Ścieżka Zbrojeniowa  przeznaczona jest dla wszystkich odwiedzających targi Pro Defense 2017, które odbędą się w dniach 1-4 czerwca w ostródzkim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury. Jej celem jest umożliwienie aktywnego poznania historii Polski (ze szczególnym uwzględnieniem polskiej wojskowości), zbudowanie świadomej postawy patriotycznej oraz przybliżenie idei proobronności naszego kraju.

Na samej Ścieżce będzie można też sprawdzić kondycję, a to dzięki specjalnemu torowi sprawnościowemu, złożonemu z przeszkód o różnej trudności. Na zakończenie Polskiej Ścieżki Zbrojeniowej czeka uczestników jeszcze krótki test z wiedzy nabytej na części historycznej ścieżki oraz z wiedzy o obronie terytorialnej.

 

Mecenasem Polskiej Ścieżki Zbrojeniowej jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

http://pro-defense.pl/