mirbud
gplus
linkedin
youtube

Pierwsza edycja ostródzkiej Browariady już za nami.

W ubiegły weekend 19-20 sierpnia w Expo Mazury odbyła się pierwsza edycja Browariady. Wydarzenie łączyło w sobie elementy Targów piwnych oraz piwnego Festiwalu. Nasza hala targowa wypełniła się ponad 30 wystawcami, wśród których dominowały browary rzemieślnicze i kontraktowe z całej Polski i zagranicy. Ich niezwykle różnorodny i bogaty asortyment wzbudził duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Każdy pełnoletni uczestnik Browariady mógł poprzez swój głos zdecydować, który z wystawiających się browarów najbardziej trafił w jego gusta smakowe. Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło Browarowi Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego, który po zaciętej rywalizacji wyprzedził pochodzący ze Zduńskiej Woli Browar Staropolski.  

Zwiedzający mogli delektować się zakupionym piwem w specjalnie przygotowanym ogródku piwnym, za którego organizację odpowiedzialne były: olsztyński pub Pijana Czapla oraz ostródzkie Centrum Dobrego Smaku. Za jedzenie podczas Browariady odpowiedzialne były również zdobywające coraz większą popularność w naszym kraju food trucki, które wybrały właśnie nasz obiekt na swój weekendowy przystanek. O udany wypoczynek zadbał również Red Bull, który zorganizował strefę chill-out.

Żaden festiwal nie może obejść się bez dobrej muzyki. Tej również nie zabrakło podczas Browariady. Sobota upłynęła w rytmie Disco Polo, a na scenie zaprezentowały się zespoły 4Ever, Maxel i Mejk. W niedzielę natomiast zagościły rockowe klimaty, a to wszystko za sprawą zespołów Blues Station (covery zespołu Dżem) oraz Ooo! (covery zespołu The Cure).

Browariadzie towarzyszyły również liczne atrakcje. W sobotę odbyła się pierwsza ostródzka giełda birofilów, którą przeprowadził Północny Klub Birofilów z Elbląga. Zwiedzający mogli również podziwiać wyjątkową wystawę piwnych etykiet, która pochodziła ze zbiorów Pana Adama Dąbek. W ramach atrakcji, które wymagały od uczestników nieco aktywniejszego zaangażowania, można było sprawdzić swoje siły na torze przeszkód w alkogoglach, który zorganizowała firma Promiler, a 18 śmiałków przystąpiło do pierwszego ostródzkiego biegu piwnego. W sobotę Expo Mazury stały się również areną zmagań mieszkańców sołectw Gminy Ostróda, a to wszystko w ramach Turnieju Rekreacyjnego Sołectw o „Puchar Wójta Gminy Ostróda”. Zwycięstwo odnieśli reprezentacji sołectwa Idzbark, zaszczytne drugie miejsce przypadło reprezentantom z Pietrzwałdu, a podium zamknęli zawodnicy z Lubajn.    

Kolejna edycja Browariady dopiero w przyszłym roku, ale to nie koniec muzycznych atrakcji w Expo Mazury. W sobotę 30 września czeka nas Pożegnanie Lata z Expo Mazury – Festiwal Disco Polo. Na scenie Festiwalu będzie można usłyszeć takie gwiazdy jak MIG i Piękni i Młodzi. Serdecznie zapraszamy.