mirbud
gplus
linkedin
youtube

Minister Rolnictwa gościem Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Expo Mazury!

Expo Mazury S.A. we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą, Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz branżowymi organizacjami rolników organizuje w dniach 10-11 lutego 2018 r. w Ostródzie Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Wystawa jest współfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.
Ważnym gościem Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Minister weźmie udział w konferencji prasowej oraz oficjalnym otwarciu wystawy, spotka się ponadto z przedstawicielami branży i instytucji działających na rzecz rolnictwa w rejonie Warmii i Mazur, porozmawia z rolnikami o aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie.
 
Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych to możliwość obejrzenia ponad setki najlepszych zwierząt: bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, kóz i owiec. Podczas otwarcia Wystawy zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złote odznaki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podczas Wystawy odbędzie się także budzący niezwykłe emocje konkurs „Młody Hodowca”, podczas którego dzieci prezentują dorobek hodowlany swoich rodziców.
 
Od godziny 14.30 w sobotę 10.02.2018 organizatorzy zapraszają na stoisko informacyjno-promocyjne „Produkty wieprzowe smaczne i zdrowe”, gdzie oprócz informacji na temat roli wieprzowiny w codziennej diecie odbędzie się bezpłatna degustacja wyrobów i potraw z mięsa wieprzowego.
 
Patronat honorowy nad Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. W tym samym miejscu i czasie na terenie Expo Mazury odbędzie się również czwarta edycja Mazurskiego Agro Show, wydarzenia, podczas którego zostaną zaprezentowane krajowe i zagraniczne marki urządzeń i maszyn rolniczych oraz będą obecni wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu. Organizatorem Mazurskiego Agro Show jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
Po konferencji prasowej z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przewidziano czas na indywidualne wywiady i nagrania. Dziennikarzy zapraszamy do wypełnienia formularza akredytacyjnego: http://zagrodaexpo.pl/formularz-akredytacyjny.
 
Więcej informacji o Wystawie: http://zagrodaexpo.pl/wystawa-zwierzat