mirbud
gplus
linkedin
youtube

Kaseta magnetofonowa i nietypowe meble firmy Tom-Craft w Ostródzie

Standard kasety magnetofonowej został opracowany przez Philipsa w 1963 roku. W latach 80-tych i 90-tych były najpopularniejszym nośnikiem muzyki; używało się ich również do przechowywania danych. Projektantom z Tomcraft kaseta magnetofonowa posłużyła, jako inspiracja do stworzenia wyjątkowych mebli użytkowych - stołów i stolików, ale i innych nietypowych elementów wystroju wnętrz.

 

Stolik jest drewnianą repliką kasety magnetofonowej w skali 10:1. Jest idealnym motywem do tworzenia wnętrz typu retro, jak i wnętrza melomana bądź studia nagraniowego. Jest stworzony dla osób pragnących otaczać się krzykliwymi oryginalnymi rzeczami. Jego zjawiskowość polega na połączeniu bardzo oryginalnej formy wraz z funkcjonalnością. Blat i inne drewniane elementy stolika są sosnowe/ dębowe, wybarwione bejcą i polakierowane natryskowo poliuretanowym lakierem meblowym. Na blacie znajduje się tafla szkła z naniesioną grafiką (biel, czerń, czerwień lub indywidualny projekt według wizji klienta) techniką wodną, dlatego pod wpływem ciepła grafika nie ma prawa się odkleić bądź odkształcić. Dodatkowo szkło jest dookoła zabezpieczone cieniutką sylikonową fugą tak, aby żadna rozlana ciecz nie dostała się pod spód. Nóżki typu hairpin są teraz bardzo popularne w meblarstwie i przeważnie stosowane do mebli typu retro. Nóżki powstały z zespawania prętu 14mm i zostały piaskowane/ pomalowane antykorozyjną farbą. Stolik posiada schowek na pilota bądź gazetę. (Źródło: http://tom-craft.pl/)

 

Jesteśmy ciekawi, jakie jeszcze pomysły w nich drzemią i co pokażą w Ostródzie podczas 44. Edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. Mamy nadzieje, że Wy również. Nie zwlekajcie i pobierzcie bilet wstępu na Targi MTM  / www.expobilety.pl.