mirbud
gplus
linkedin
youtube

FESTIWAL FANTASTYKI FANTASMAZURIA JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND!

Już w najbliższy weekend w Expo Mazury odbędzie się Fantasmazuria,  wydarzenie jakiego w regionie jeszcze nie było! Festiwal odwiedzą fani polskiej i światowej literatury, zwolennicy gier planszowych i komputerowych, młodzież lubująca się w japońskich filmach i komiksach (tzw. anime i manga) oraz cosplayerzy – osoby przebierające się w stroje postaci z filmów, seriali i gier. Od lat takie wydarzenia odbywają się w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu czy Lublinie. Do zeszłego roku nikt jednak nie podjął się, by zorganizować konwent w Ostródzie z takim rozmachem jak Fantasmazuria.

Znamy już pełny skład krajowych i zagranicznych autorów, którzy odwiedzą festiwal. Są to: Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Bartek Biedrzycki, Rafał Cichowski, Rafał Dębski, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Kazimierz Kyrcz, Andriej Lewicki, Jacek Łukawski, Artur Olchowy, Henry Lion Oldi, Sławomir Nieściur, Wiktor Noczkin, Krzysztof Piersa, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Łukasz Radecki, Adrian Tchaikovsky, Michał J. Walczak oraz Catherine Webb.

Niewątpliwym atutem imprezy będzie też udział twórców zajmujących się rozrywką internetową: Cyber Marian, Grupa Filmowa Darwin, Dem i Marco Kubiś. Cosplay reprezentować będą Shappi,  Arshania, Luu i Opiekun zaś komiks internetowy blogerki znane pod pseudonimami Kobieta Ślimak i Odmęty Absurdu. W strefie autografów będzie można zdobyć podpis i zrobić zdjęcie z gośćmi konwentu. Fantasmazuria to nie tylko wystąpienia autorów, blogerów, youtuberów, ale też liczne tematyczne prelekcje, konkursy, karaoke oraz koncerty folkrockowych grup Runika, Łysa Góra i Żywiołak. Gościem specjalnym będzie legendarny lektor telewizyjny Tomasz Knapik.

Na festiwalu będzie można brać udział w bezpłatnych warsztatach origami, makijażu scenicznego i rękodzielnictwa. Dla fanów sagi Gwiezdne wojny konwent będzie bardzo atrakcyjny, bowiem pojawi się na nim reprezentacja Legionu 501, czyli cosplayerów przebierających się za bohaterów sagi. Oddzielną atrakcją będzie wystawa modeli postaci, pojazdów i machin znanych z klasycznej i nowej trylogii. Fantasmazuria jest festiwalem rodzinnym, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, takich jak malowanie twarzy, pokazów iluzji oraz wystawy klocków Lego. Nieco starsi uczestnicy spędzą miło czas na strefie gier elektronicznych, gdzie czekają na nich konsole X-BOX oraz turniej gry Hearthstone.

Poza tymi wszystkimi atrakcjami nie zabraknie części targowej imprezy, gdzie na stoiskach będzie można zakupić książki, gry, ubrania, zabawki i rozmaite gadżety. Na terenie imprezy będą też punkty gastronomiczne (w tym ogródek piwny), bezpłatne wi-fi, parking oraz pole namiotowe, hala noclegowa oraz otwarta 24/7 hala dla grających w planszówki.  Program imprezy dostępny jest pod adresem: http://fantasmazuria.pl/program, harmonogram godzinowy imprezy pod adresem: http://fantasmazuria.pl/harmonogram-godzinowy.

Fantasmazuria odbędzie się w dniach 16 – 18 czerwca, bilety na konwent można zakupić przez stronę internetową: http://fantasmazuria.pl/bilety (trzydniowy karnet kosztuje 50 zł) Bilety rodzinne można zakupić bezpośrednio w kasie festiwalowej w piątek od godziny 12. Warto też śledzić poczynania organizatorów na portalu Facebook: https://www.facebook.com/Fantasmazuria/ Serdecznie zapraszamy!