mirbud
gplus
linkedin
youtube

Targi Hubertus Arena i Zielona Arena już od jutra w Expo Mazury.

Mimo, że na zewnątrz zieleń roślin zaczyna przybierać odcienie jesieni, to przez najbliższy weekend hale Expo Mazury pozostaną zielone. W dniach 13-15 października gościć będziemy IV edycję targów myśliwskich Hubertus Arena oraz VIII edycję targów ogrodniczych Zielona Arena.

W ciągu trzech dni targowych będzie można zapoznać się z szeroką ofertą firm, które działają w branży myśliwskiej i leśnej, a także przedstawicieli szeroko pojętego outdooru i survivalu. Miłośnicy pracy w przydomowym ogrodzie, również znajdą coś dla siebie, a to za sprawą wystawców z branży ogrodniczej – dostawców nasion, sadzonek, roślin, środków do ich pielęgnacji oraz akcesoriów i narzędzi ogrodniczych.

Naszym wydarzeniom towarzyszyć będzie strefa regionalnej żywności i innych produktów regionalnych, gdzie można będzie spróbować pyszności z Warmii i Mazur i dokonać zakupów przydatnych na długie jesienne wieczory.

W trakcie targów zostanie również zaprezentowana szeroka oferta kulinarna producentów dziczyzny oraz domorosłych mistrzów kuchni. Uwieńczeniem tej części Hubertus Areny będzie konkurs na najlepsze danie kuchni myśliwskiej. Jury pod przewodnictwem Wojciecha Charewicza – wybitnego znawcy kuchni – wyłoni najlepszego kucharza specjalizującego się w przygotowaniu dziczyźny w północnej Polsce.

Ważnym punktem targów będzie ścieżka edukacyjna przygotowana we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Podczas nauki, dzieci i młodzież zdobędą wiedzę, jak funkcjonuje las, poznają jego mieszkańców oraz sposoby, dzięki którym chronimy naszą przyrodę.

Program targów Hubertus Arena znaleźć można TUTAJ.